Lukoil Şirket kültüründe Sağlık, Emniyet ve Çevre; çalışanlarımıza çalıştıkları ortamın olumsuz etkilerinden ve kazalardan koruyarak rahat ve güvenli bir ortamda çalışmalarını sağlamaktır. Bu konuda tüm şirket faaliyetleri azami olarak kullanılmaktadır.

Hedefimiz; Tüm birimlerinin yardımı ile SEÇ Kültürün yayılması ve çalışanlarında refleks haline getirilmesidir.

Şirketimiz 2013 Yılı ile beraber ‘’İş güvenliği yoksa İşçi Çalışmaktan Kaçınacak’’sloganı ile kaza oranını sıfıra çekme adına önemli bir adım atmıştır.

Çalışanlar ile yapılan düzenli toplantılar sonucunda motivasyon ve farkındalık artırımını önemli düzeye çekilmektedir.

Ulusal yasa ve dünya standartlarına uyum süresini hızlıca aşmak için itinalı çalışmalarına devam etmektedir.

İş güvenliği adına yukarıdaki sloganı tüm müteahhitlere de benimseterek kazasız çalışma konusunda maksimum önemi sağlamaktadır.

Bu nedenle tüm Lukoil çalışanları ve müteahhitleri bu kurallara uymakla yükümlüdür.

Müteahhitlerin tümü ile SEÇ konusunda bilgi alışverişi yapılmaktadır. İş başlangıcında müteahhitler ile yapılan görüşmelerde, yapılacak işe ait tehlikelerin tanımlanması, risk değerlendirmeleri ve risk planlaması konularının önemle üzerinden geçilmektedir. Bu konularda başarılı olacağına inanılan uzman firmalar ile çalışıp, gerekli eğitimler ile yetilerinin önemli düzeye çekilmeleri sağlanmaktadır.

Lukoil SEÇ Şartnamesinde eğitim, farkındalık ve yeterlilik konularında önemli düzeyde olan müteahhitler arsında seçim yapılıp sıfıra yakın kaza politikası benimsenmektedir. Ayrıca müteahhitlerin acil durum hazırlığı ve tespiti, performans ölçümü ve ölçme bilgileri ile beraber kendi ekibimizle uyumunu sağlayıp problemleri anında çözüme ulaştırılmaktadır.