Sosyal Sorumluluk Politikamız

Yeni faaliyetler için hedef belirlediğimizde, süreklilik prensiplerinini esas alıyor, bu prensipler büyümemizi ve faaliyet gösterdiğimiz bölgenin sosyal istikrarını desteklemektedir.

Faaliyet gösterdiğimiz bölgelere verdiğimiz destek kavramı altında çeşitli konulara kalıcı çözümlerin temin edilmesi birleşmiştir. Bunların arasında: 
  • Bölgedeki varlıklarımıza sürekli yatırım yaparak ve efektif yönetim kararlarını alarak tesislerimizin performansını yükseltmek;
  • Çevreye verilen zararı minimize etmek;
  • En modern teknoloji ile üretilen, kullanıcı dostu çevreci ürünleri pazarlamak;
  • Bölgesel istihdamı sağlamak ve kadronun profesyonel gelişmesinde aktif rol almak;
  • Yenilikçi ürünlerin geliştirilmesine ve kullanılmasına yönelik teknolojileri yaratmak;
Şirketin sosyal sorumluluk stratejisinin ilkeleri LUKOIL Sosyal Tüzüğünce belirlenmiştir. Bu stratejinin gelişmesine yönelik çeşitli yaklaşımlar geliştiren LUKOIL, projeleri karşı tarafın yapılan maksimum şekilde faydalanabileceği şekilde geliştirerek sunmaktadır.

Sosyal yatırım kavramı altında uzun vadeli programları birleştirmekteyiz. LUKOIL için bu Kamu, Devlet ve İş dünyasının ortak eforlarına katılarak bölgedeki hayat seviyesinin iyileşmesi için ayrılan fonların maksimum faydalı kullanmak demektir.

LUKOIL Grubu’nun sosyal ve sponsorluk projeleri portföyünde halen devam eden programlar yer almaktadır. Örneğin, Şirket spor ve kültür tesislerinin gelişmesini destekleyerek en güzel tecrübe örneklerini ve insan kaynaklarını korumakla beraber, kendi operasyonlarının seviyesini bir üst aşamaya çekmektedir.